Uyap Portal ve Domain (Bilgisayar Açılış) Şifre İşlemleri
  29.03.2020

  Uyap Portal ve Domain (Bilgisayar Açılış) Şifre İşlemleri

  Portal, e-posta, haberci ve domain (bilgisayar açılış) şifre oluşturma ve değiştirme işlemleri için https://sifre.uyap.gov.tr  sayfası 13/11/2020 itibari ile kullanıma açılmıştır.

  Sisteme sicil numarası ve portal şifresi ile giriş yapılması halinde; portal, e-posta, haberci ve domain (bilgisayar açılış) şifresi değiştirme işlemi yapılabilecektir. Portal şifresinin unutulması halinde ise https://sifre.uyap.gov.tr/ sayfasında bulunan “şifremi unuttum” butonuna tıklanarak açılan sayfadaki, sicil ve sisteme kayıtlı cep telefonu numarası alanlarına giriş yapılarak sisteme kayıtlı cep telefonuna gelen doğrulama kodu ile işlem yapılmaya devam edilecektir. Bu nedenle sisteme kayıtlı cep telefonu numarasının tarafınızca aktif olarak kullanılan numara olması önem arz etmektedir. Sisteme kayıtlı cep telefonu numarası, kullandığınız numaradan farklı ise bağlı bulunulan Komisyon veya ilgili Personel  Büroları aracılığı ile güncellemeniz gerekmektedir.

  ŞİFRE ALMA AŞAMALARI

  1. http://sifre.uyap.gov.tr adresine giriş yapınız ve sicil numaranız ile UYAP'a e-imzasız giriş şifresi olan portal şifresini giriniz. Bilmiyorsanız Şifremi Unuttum kısmından alabilirsiniz.

  2. "Şifre Değiştir" butonuna tıklayınız.

  3."Listeden seçim yapınız" kısmından değiştirmek istediğiniz şifre türünü seçiniz. 

  4. Cep telefonunuza gelen doğrulama kodunu giriniz.

  5. Kurallara uygun şifrenizi belirleyebilirsiniz. Alacağınız şifrede doğum tarihiniz, tuttuğunuz takımın kuruluş yıldönümü, qwerty, 12345678, 111111 ve 123456 gibi tahmin edilmesi mümkün olmayan ve farklı bir sitede kullanmadığınız şifrenizi belirleyerek ilgili alanlara giriniz. Bilgisayar açılış şifrenizi aldıktan sonra kendi bilgisayarınızı yeniden başlatmanızı öneririz.

  Adres

  Zeytinli Mah. 79001 Nolu Cad. 1 Nolu Sokak No : 101 Şehitkamil/GAZİANTEP

  Telefon

  Tel: 0342 321 09 45

  Faks: 0342 321 09 44

  E-Posta

  gaziantep.etcikisaretadalet.gov.tr