Coronavirüs Tedbirleri Kapsamında Para Yatırma İşlemleri
  30.03.2020

  Ceza infaz kurumlarında bulunan hükümlü ve tutukluların yakınları tarafından PTT yoluyla havale olarak gelen paraları kurum mutemedi tarafından çekilerek, aynı gün emanet para hesaplarına geçmektedir. Dünya genelinde ve Ülkemizde insan sağlığını tehdit eden korona virüsü salgını nedeniyle kişisel temasın azaltılması amacıyla, hükümlü ve tutuklu yakınlarının postanelere gitmeden banka hesabı üzerinden havale/eft yoluyla para aktarımı sağlanmıştır. Adına para yatırılacak hükümlü ve tutuklunun adı soyadı, T.C. kimlik numarası, yabancı uyruklu ise yabancı kimlik numarası, Bulunduğu ceza infaz kurumunun adı gibi bilgilerinin havale/eft işlemi sırasında açıklama kısmına yazılması gerekmektedir.

  DİKKAT !!! Emanet para aktarım hesabına yapılan para aktarımlarının incelenmesi neticesinde, yukarıda talep edilen bilgilerin eksik girilmesi nedeniyle para gönderilen hükümlü ve tutuklunun net tespit edilememesi durumunda; gönderilen miktarın havale/eft yapılan hesaba ya da kişiye, varsa banka tarafından kesilecek gönderim masrafları gönderilen paradan karşılanarak iade edileceğinin bilinmesi gerekmektedir.

  Ayrıca Kurum tarafından yapılan inceleme neticesinde geçici vadesiz emanet para aktarım hesabına yapılan havale/eft işleminde yer verilen açıklama neticesi tutuklu ve hükümlünün net tespiti halinde, tutuklu ve hükümlü adına kaydı yapılarak emanet para hesabına aktarılması, tutuklu ve hükümlünün net tespit edilememesi ve paranın gönderilen hesaba iade edilememesi durumunda, paranın geçici vadesiz emanet para aktarım hesabında bekletileciği gibi hususların bilinmesi gerekmektedir.

  Gaziantep E T Tipi Kapalı Cezaevinde bulunan Hükümlüler ve Tutuklular İçin

  Alıcı Adı : Gaziantep E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu

  VAKIFBANK IBAN: TR80 0001 5001 5800 7310 2023 24

  MÜŞTERİ NO: 007263080969

  Açıklama kısmına : Hükümlü ve tutuklunun Adı Soyadı ve T.C. No yazılması, yabancı uyruklu ise yabancı kimlik no yazılması zorunludur.

   

  PTT HAVALESİ İLE PARA YATIRMAK İSTEYENLER

  Gaziantep E T Tipi Kapalı Cezaevinde bulunan Hükümlüler ve Tutuklular İçin

  Alıcı Adı: Gaziantep E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu

  Açıklama kısmına: Hükümlü ve tutuklunun Adı Soyadı, T.C. No ve Koğuşu yazılması, yabancı uyruklu ise yabancı kimlik no yazılması zorunludur.

   

  Adres

  Zeytinli Mah. 79001 Nolu Cad. 1 Nolu Sokak No : 101 Şehitkamil/GAZİANTEP

  Telefon

  Tel: 0342 321 09 45

  Faks: 0342 321 09 44

  E-Posta

  gaziantep.etcikisaretadalet.gov.tr